Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 12:27 am

Forumun hizmet kuralları

Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyalı mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin ya da webmasterların (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-posta adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yolluyor)

-Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler yasaktır.
-yasaya aykırı pratikler yasak;
-başka bir sitenin haberlerini yayıyorsanız, bu site bunu kabul etmeldir. Bu sitenin yöneticilerin yaptıkları işlere saygı duymak için sitenin adressini yazın !
-mesajları sadece bir kere yollayın.Yoksa tatsız oluyor!
-Yazım yanlışlarına ve gramer'e dikkat edin.SMS stillini tavsiye etmiyoruz!

Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce siteden uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir). Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Aşağıdaki "kabul ediyorum" linkine basarak :
-yukarıdaki bütün kuralları okuduğunuzu kabul ediyorsunuz;
-yukarıdaki bütün koşulların bağlayıcılığını kabul ediyorsunuz;
-Forumun moderatörlerine bir konuyu değiştirmekte,silmekte izin veriyorsunuz.

Forum Kuralları

Foruma üye olan herkes aşağıda yazan forum kurallarını kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır. Üye kayıt, forum kullanımı ve yönetici yetkileri adı altında uç ana başlıkta toplanan kuralları lütfen dikkatlice okuyup, forumda bu kurallara eksiksiz uymaya özen gösteriniz.

Üye Kayıt:

1. Forumdaki hizmetlerden yararlanabilmek İçin üye olmanız gerekmektedir. Üye olunca Foruma mesaj gönderebilir veya gönderilen mesajlara cevap yazabilirsiniz.

2. Forum üyeliğİ ücretsizdir ve bu konuda herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

3. Farklı kullanıcı adları oluşturarak Foruma birden fazla üye olunması yasaktır.

4. Kayıt formunda eksik veya hatalı bilgi verenlerin yada daha önce durumları sakıncalı bulunup yeniden üyeliğe girmeye çalışanların başvuruları hiçbir açıklama yapılmaksızın yöneticiler tarafından silinebilir.

5. Kayıt İşleminin ardından üyeliğinizin aktif hale getirilmesi İçin kaydınız Forum yöneticileri tarafından incelenecek ve üye olmanıza aykırı bir durum görülmemesi halinde üyeliğiniz onaylanarak e-mail adresinize bilgilendirme mesajı gönderilecektir. ( Şu anda aktif değildir )

Forum Kullanımı:

6. Foruma kişisel problemleri ve anlaşmazlıkları taşımak yasaktır.

7. Forumda seks İçerikli, saldırgan, öfke dolu, tehditkar, kanunları çİğneyen, kullanıcıları küçümseyici vb. mesajlar yazmak yasaktır. T.C. yasalarını yada uluslararası kanunları, anlaşmaları çİğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

8.İmzalara ve avatarlarda da politik yada dini bir mesajın yazılması yasaktır. Bunun yanında bir takım kişİ veya kurumlara saldırıcı sloganların yazılması da yasaktır.

9. Foruma yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışına çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak İçin kullanılamaz.

10. Forumda yasadışı unsur : Seria.l , Crac.k , Keygen ve full oyun paylaşımı yasakdır..

11. Foruma yazılan gereksiz ve hiçbir tutarlılığİ olmayan mesajlar neden belirtmeksiniz forumdan silinecektir.

12. Forum yöneticileri bütün mesajları incelemeye çalışsalarda tüm mesajları objektif olarak gözden geçirmek mümkün değildir. Foruma yazılan bir mesajın sizi veya diğer kullanıcıları rahatsız ettiğini yada kurallara aykırı İçerikte olduğunu düşünüyorsanız mesajın sağ alt bölümündeki "Bu mesajı yöneticiye şikayet et" linkine tıklayarak ilgili mesajı yöneticilere şikayet edip incelenmesini sağlayabilirsiniz.

13.Foruma yazılan bütün mesajlar yazarın görüşünü belli eder. Ne forum yöneticileri, ne de uçüncü şahıslar yazmadıkları bir mesajın İçeriğinden sorumlu tutulabilirler. Foruma mesaj yazan kullanıcının IP'si sistemde kayıt altına alınır ve gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

14.Foruma politik, siyasi, güncel vb. yazılar yazmak yasaktır. Siyasi görüş bildirmek ve siyasi propaganda yapmak kurallara aykırıdır. Kişİ yada kurum, kim olursa olsun herhangi birisi yada birileri hakkında siyasi, fikri vb. mesajlar yazmak yasaktır.HiperOyun.Net sitesinin İçeriğİ gereğİ bu tür tartışmalar yada bilgi paylaşımları hiçbir şekilde HiperOyun.Net üzerinden yapılamaz.

15. Bilgilendirme amacı hariç forumda her türlü site reklamı yasaktır.(imza,kullanıcı adı,kullanıcı başlığİ vs. de dahil)

16. Foruma yazılan mesajlarda ögretici, örnek gösterici vb. amaçların dışına çıkarak mesajlara dosya eklemek yasaktır.

17. Foruma yeni konu açacağınız zaman İçerikle alakalı hiç bir ipucu vermeyen "Allah RiZaSı İÇin YarDım", "Arkadaşlar bakın bi","yarrrdddıİiıımmmm","Lütfen yaaarrrdıİiım","niye kimse yardım etmiyor" vb başlıklar kullanmayın.Unutmayınki burası bir forum alanı ve burda herkes zaten yardım almak veya vermek İçin bulunuyor.İçerikle alakasız başlık yazmanız hem yardım almanızı geciktirecek hem de aynı durumda olan insanların yeni konu açmalarına neden olacaktır.
Ayrıca konu başlığını büyüklü küçüklü harflerle yazmanız da forumun görünümü açısından kötü bir durum oluşturmakta.Ya hepsini küçük harfle ya da sadece kelimelerin ilk harflerini büyük harfle yazmanız görünüm açısından da iyi olacaktır.Yukarda sayılan hallere uymayan topicler silinecek veya kapatılacaktır.

18. Forum İçeriğİ ile alakasız paylaşım yapmak yasakdır.Bu tür konu paylaşımları yapan kişİ bir kereye masus uyarılıp tekrarlanırsa siteden uzaklaşdırılacakdır.Örnek: Program,fıkra,komedi vb.

yönetici Yetkileri:

19. Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değİştirme, silme veya taşıma hakkında sahiptirler. Ayrıca, forumda yazılan mesajlar yöneticiler tarafından haber amaçlı olarak kullanılabilir.

20. Kurallara uymayan, gönderdikleri mesajlardaki İçeriklerde forum düzenine zarar veren ve diğer kullanıcıları rahatsız ettikleri saptanan kullanıcılar İçin forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır. Haklarında cezai yaptırım uygulanacak kullanıcılara süresi belli olmamakla birlikte yöneticiler tarafından her türlü cezai İşlem uygulanabilir.

21. Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi durumunda kullanıcılara bilgilendirme mesajı gönderilir. Yapılan bu güncellemeden sonra yeni kuralları kabul etmeyen kullanıcılar üyeliklerinin iptalini isteyebilirler.